İzmir Uluslararası İktisadi İdari Bilimler Kongresi
İzmir International Congress on Economics and Administrative Sciences
Congrès International d’Izmir des Sciences Economiques et Administratives
İZCEAS 2019
Değerli Bilim İnsanları,
Dokuz Eylül Üniversitesi İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi tarafından 2018 yılında ilki düzenlenen İzmir Uluslararası İktisadi İdari Bilimler Kongresinin ikincisi, 27-30 Kasım tarihlerinde düzenlenmesi planlanmıştı. Yapılan değerlendirmeler neticesinde bu yıl düzenlenecek kongremizin ertelenmesine karar verilmiştir. Bu nedenle 19 Temmuz 2019 tarihi itibari Bildiri gönderimi yapmış katılımcılarımızın mağdur olmaması için bildirilerini başka bir etkinlikte değerlendirmeleri uygun olacaktır. Tüm ilgililere duyurulur.

Dear Colleagues,
İzmir International Congress on Economics and Administrative Sciences was first organized by Dokuz Eylül University Faculty of Economics and Administrative Sciences in 2018 and İZCEAS 2019 was planned to be held on November 27-30. As a result of the evaluations made, it was decided to postpone our congress. For this reason, it will be appropriate to send their papers in another event for our participants who submitted a paper . It is announced to all concerned.


PREVIOUS YEARS

İZCEAS 2018 WEB PAGE
SOME FEEDBACKS AND MESSAGES FROM OUR PARTICIPANTS
KATILIMCILARIMIZDAN GELEN BAZI GERİ BİLDİRİMLER
Sayın Kongre Yetkilileri,
Başarılı, verimli ve çok yararlı bir kongreydi. Kongre düzenleme kurulu başkanı Prof.Dr. Süleyman Yükçü hocam olmak üzere Prof.Dr. Kamil Tüğen hocama ve tüm kongrede emek veren herkese teşekkürlerimizi sunuyoruz.
Saygılarımızla...
Gönderen: T.S.
Dear sir,
I would like to thank you for your warm and cordial welcome. I was very honored with your invitation and congratulate you on organizing this very interesting congress.
It was a very rich experience as scientifically as humanly and I was very happy to discover Izmir and Turks, all warm, caring and gentle
Gönderen: A.N.
Dear Colleagues and Friends,
On behalf of Dr. & Professor R... B...,
President of the UNESCO Chair in Sustainable Development (University of Ibn Zohr, Agadir, Morocco),
We would like to congratulate you on the success of the International Congress of Economic and Administrative Sciences in Izmir (IZCEAS 2018) held from 05th to 08th December 2018 in Izmir. In this regard, we thank the President of the University of Izmir Dokuz Eylül, Mr. Dean of the Faculty of Economic and Administrative Sciences of Izmir,the IZCEAS 2018 Organizing Committee, Senior and Junior Researchers.
Once again, Thousand Times Thanks.
We remain at your disposal and your listening pro-active for any future fruitful collaboration.
Very cordially.
Gönderen: A.E.A.
Dear,
It's a great honor for me to participate at the international congress of economics and business sciences (İZCEAS 2018), i'm very thankful for the warm welcoming, the higher level of organisation and the congress's friendly climate best continuous
Thank you and look forwards a future collaboration.
Best Regards.
Gönderen: N.D.
Dear colleagues,
It was a real pleasure for me to participate in your excellent Congress. I highly appreciated your organisation, the location of the congress, your welcome, the quality of the papers and the implication of the participants in the parallel sessions.
You did a very good job. Bravo!
Best Regards.
Gönderen: S.A.
Merhabalar,
Öncelikle kongre için teşekkürlerimi iletmek istiyorum.Hem akademik hem de organizasyonel anlamda çok memnun kaldığımı söyleyebilirim.
Saygılarımla
Gönderen: P.B.
Merhaba Ahmet Hocam,
İZCEAS 2018 organizasyonundaki olağanüstü çabalarınız ve içten misafirperverliğiniz için size ve şahsınızda fakültenizin bütün mensuplarına, Sayın Dekan Hocama sonsuz teşekkürlerimi sunarım. Unutulmaz bir kongre oldu. Gelecek yıllarda yapılacak olanları şimdiden heyecanla beklediğimi belirtmek isterim.
Selam ve saygılarımla.
Gönderen: A.S.
Chers collègues,
La conférence que vous avez organisée à Cesme a été un succès et je vous félicite.
Je suis content d'avoir pu participer. J'ai rencontré des spécialistes de grande valeur.
Merci ,encore une fois, pour votre gentillesse.
Meilleures salutations,
Gönderen: C.P.
Sayın yetkili,
Başarılı kongre organizasyonunuz ve emekleriniz için teşekkür ederiz.
Saygılarımla,
Gönderen: O.M.
5-8 Aralık 2018 tarihinde ÇEŞME Altinyunus'ta kusursuz bir kongre deneyimi yaşamamiza vesile ilan başta Prof. Dr. Süleyman Yukcu ve tüm düzenleme kuruluna sonsuz teşekkürler...
Gönderen: M.A
Monsieur le responsable du commité d'organisation
Permettez moi Monsieur, de vous remercier pour la qualité de votre organisation et ce, à tous points de vue , tant au niveau de la qualité des contacts humains , matériel, et scientifique .Je voudrais que vous remercier toute l'équipe de jeunes étudiants qui étaient à un haut niveau de responsabilité et présence . Nous avons gardé un très bon souvenir de notre participation à ce congrès
Recevez Monsieur mes respectueuses Salutations
Gönderen: H.A
Merhabalar
Misafirperverliğiniz için çok teşekkür ederim.
Saygılarımla
Gönderen: E.Y.A.
Sayın IZCEAS Organizasyon Komitesi Üyesi,
Güzel organizasyonunuz ve emeğiniz için yazar arkadaşlarım ve kendim adına şükranlarımızı iletiriz.
İyi çalışmalar dilerim,

Gönderen: U.U.
Merhabalar
İzmir Uluslararası İktisadi İdari Bilimler Kongresi benim için bilimsel anlamda verimli olduğu kadar keyifli geçen ve güzel anılar ile ayrıldığım bir kongre oldu. Dünyanın birçok ülkesinden meslektaşlarımızla tanışma imkanımızın olduğu, nitelikli bildirilerin sunulduğu büyük bir organizasyondu. Kongre hazırlıklarının en başından beri profesyonelce yürütüldüğünü söylemek isterim. Böylesine büyük bir organizasyonu başarılı bir şekilde tamamlamak üstelikte katılımcıları memnun ederek tamamlamak kolay bir iş olmasa gerek.Bu anlamda başta kongre başkanı Prof. Dr. Süleyman Yükçü olmak üzere, organizasyon komitesini öncelikle tebrik etmek, sonrasında da teşekkür etmek isterim. Bir daha ki İzmir Uluslararası İktisadi İdari Bilimler Kongresinde buluşmak üzere saygılarımı sunarım.
Gönderen: S.Ç.K.
Sayın Prof. Dr. Süleyman YÜKÇÜ,
IZCEAS Kongre Başkanı
Kıymetli hocam, insiyatifiniz ve Başkanlığınızda başarılı bir biçimde gerçekleştirilen uluslararası nitelikteki Kongremiz Fakültemizin kurumsal tarihinde önemli bir eşiğin aşılması anlamında yerini almıştır. Şahsınızda başta Kongre Düzenleme Komitesi olmak üzere tüm emeği geçenlere teşekkür ederim.
Çalışmalarınızda kolaylıklar diler, saygı ve sevgiler sunarım.
Gönderen: U.U.
Dear members of the Organizing Committee,
Many thanks for the excellent organization of the conference and your kind hospitality.
With sincere gratitude,
Gönderen: N.O.
Mensuplarının sahip olduğu kurumsal aidiyet bilinci ve güçlü kurum kültürünün bir sonucu olarak değerlendirdiğim 1. İzmir Uluslararası İktisadi ve İdari Bilimler Kongresi'ne katılmaktan büyük onur ve mutluluk duydum. Akademik ve sosyal programı aksaksız bir şekilde yürüyen, her aşamasında 9 Eylül Üniversitesi İİBF mensuplarının katkılarıyla daha da değerli hale gelen bu kongrenin gelecekte de başarılı bir şekilde gerçekleştirilerek süreklilik kazanacağına inanıyorum. Bu vesileyle İZCEAS 2018 Dönem Başkanı Prof.Dr. Süleyman Yükçü hocamın şahsında ekibine emeklerinden dolayı teşekkür ediyorum.
Gönderen: A.A.
Dear Colleagues,
Despite the fact that I had, in many occasions, the opportunity to express my full admiration about the perfect organization of the izceas conference, returning to my country I would like to repeat my warm thanks to all of you and particularly to my dear colleague and friend Kamil Tugen. As a matter of fact, everything was perfect, which is awfully difficult to happen in the frame of an international conference with so many participants. To begin with, there was a constant lovely atmosphere, a kind thought for each of us, a very good hotel and restaurant, and last but not least a very succesfully worked programme of papers presentation and discussion, performing for three different languages.
Then, lot of congratulations again to all the organizators of the conference and many thanks. I am expecting the Volume of the publication of the conference papers.
Gönderen: M.N.D.
Dear Organizing Committee Members/Chair,
(1) First and foremost , thank you for kindly inviting me and providing an opportunity to participate in the Congress organized by Dokuz Eylul University Faculty of Economics and Administrative Sciences IZMIR TURKEY [IZCES’18.].
(2) The whole experience was meaningful, academically productive, and has positive enduring & memorable impact. For that I would like to extent my sincere thanks to Prof. Dr.YUKCU, Prof.Dr.TUGEN &Prof. Dr. HOTAR and faculty members of Economics and Administrative Sciences Dokuz Eylul University.
(3) Finally, I am grateful to Organizing Committee Members/Chair for their excellent professional support, effective coordination, and immense hospitality.
Thank you all once again and with best wishes!
Gönderen: M.A.B.
Le plaisir est aussi grand pour moi Cher Ami! Mille merci pour l’ organisation merveilleuse du Congrès et pour votre esprit d’hospitalité incomparable! Mes salutations chalereuses à ta famille!
Sevgili dostum, benim için de büyük bir zevkti. Harika kongre organizasyonu ve mukayese edilemeyecek misafirperverlik iiçin binlerce teşekkür. Sıcak selamlarımla.
Gönderen: V.K.
Sayın Dekan ve Düzenleme Kurulu,
İZCEAS'18 de emeği geçen herkese teşekkür ediyorum. İZCEAS'19 da buluşmak üzere..
Saygılarımla..
Gönderen: C. Ç.
İyi günler,
Üzülerek belirtiyorum ki bu muhteşem kongreye katılamadım ancak 2019 da gerçekleşecek olana mutlaka katılmak istiyorum.
Gönderen: S. Y.
Merhaba,
Düzenlenen bu güzel konferans için teşekkür ederim.
Gönderen: M.A.
Sayın hocam merhabalar, kongreye katılımımızı gerçekleştirdik, gerçekten çok harika bir kongreydi ve çok keyif aldık.
Gönderen: F.Y.C.
Sayın Yetkili,

05-08 Aralık 2018 tarihinde düzenlenen İzmir İktisadi İdari Bilimler Kongresi; sosyal bilimler alanında konuların paylaşıldığı çok güzel bir organizasyon olarak gerçekleşti. Akademisyenleri, araştırmacıları, profesyonelleri, meslek mensupları ile yüksek lisans ve doktora öğrencilerini bir araya getirerek konuların tüm yönlerinin tartışıldığı, oturumlar ve paneller ile araştırma bulguları ve sonuçlarını, deneyimleri, çalışmaların ve yeni fikirlerin paylaşıldığı bir kongre gerçekleşmiştir. Keyifli geçirdiğim bu sempozyum için başta Kongre başkanı Prof. Dr. Süleyman Yükçü hocama, düzenleme komitesine ve emeği geçen herkese teşekkür ediyorum.
Gönderen: Z.A.
5-8 Aralık 2018 tarihinde Çeşme Altınyunus'ta düzenlenen İZCEAS kongresinin planlaması, davetli konuşmacıların seçimi, kongre yer seçimi, kongre çantasının hazırlanma biçimi, gala yemeğinin düzenlenmesi ve programlanması, gezi planlaması ve kongrenin aksaksız bir şekilde yürütülmesinde titiz çalışmaları sonucunda başarılı ve zevkli bir kongre süreci yaşatan tüm düzenleme komitesi Başkan ve üyelerine sonsuz teşekkürler. Kongre sürecini baştan sonuna kadar dikkatle izleyen ve katılımcıların sorunlarına anında çözüm getiren kongre Başkanı Sayın Prof. Dr. Süleyman YÜKÇÜ'ye sıcaklığı, güler yüzlülüğü ve her olaya özgü geliştirdiği pratik çözümleri için ayrıca teşekkür eder, saygılarımı sunarım.
Gönderen:  M.A.
Pek çok farklı ülkeden gelen üst düzey katılımcılar ile Kongre adeta bir Birleşmiş Milletler Toplantısı gibiydi.
Çok başarılı geçen bu Kongre İzmir’e ve bölgemize çok şeyler katmıştır. Başta Kongre Başkanı Sn. Süleyman Yükçü ve İİBF Dekan Vekili Sn. Kamil Tüğen olmak üzere emeği geçen herkesi yürekten kutluyorum. 9 Eylül Üniversitesi İİBF’nin ilk defa gerçekleştirdiği ve çok başarılı olduğu bu Kongre’nin önümüzdeki yıllarda aynı heyecanla devam etmesini diliyorum.
Gönderen: Ş.Ç.
Dokuz Eylül üniversitesin ve dönem başkanı Prof Dr Süleyman Yükcü hocanın ve ekibinin ev sahipliğini yapmış olduğu güzel kongre için emeği geçen herkese teşekkür ederim.
Gönderen: R.C.
Thank YOU very much For al. That was a Conference very good organised Best regards.
Gönderen: S.I.